Kulki proteinowe – jak wybrać najlepszą zanętę? 11578

kulki proteinowe

Skuteczna zanęta to połowa sukcesu przy łowieniu ryb. Obecnie coraz więcej specjalistów oraz amatorów tej aktywności wybiera kulki proteinowe. Czym różnią się one od tradycyjnej zanęty? Czy równie efektywnie pozwalają zachęcić zdobycz? Dowiedzmy się, jak wybrać odpowiednie kulki. 

Łowienie ryb to zajęcie, które dla niektórych jest pracą, a dla innych zaś sposobem na relaks i miłe spędzenie czasu. Jednak w obu tych przypadkach największą satysfakcję daje przede wszystkim jedna rzecz, czyli złapanie ryby. Do tego niezbędne są jednak nie tylko umiejętności i odpowiedni sprzęt, ale i właściwa zanęta. Na szczęście dziś łowienie ”na robaka” wcale nie jest już jedynym skutecznym sposobem. Na rynku dostępne są nowiem obecnie specjalne kulki przeznaczone do łowienia ryb. Jest to bardzo nowoczesny sposób przynęty, którego zastosowanie przynosi naprawdę dużą efektywność. Z czego wykonane są takie kulki? Do łowienia jakich ryb można je wykorzystać? 

Kulki proteinowe — zastosowanie

Kulki proteinowe to przynęta, którą stosuje się przede wszystkim na duże karpie. W przypadku tych ryb wykazują bardzo dużą skuteczność, a to wszystko dzięki temu, że produkty te stworzone są tak, aby były dla tych ryb, jak najbardziej atrakcyjne. Dotyczy to zarówno smaku, jak i koloru. Kulki produkowane są z białek roślinnych oraz zwierzęcych. W skład tych pierwszych wchodzi często mąka kukurydziana, nasiona, czy ziarna roślin strączkowych. Do drugich wykorzystuje się natomiast mleko, jaja oraz mięso. Dodatkowo wzbogaca się je także w różnego rodzaju witaminy, minerały, a także substancje smakowe i zapachowe. To właśnie dzięki nim kulki wzbudzają w rybach tak dużą ciekawość. Efekt ten potęguje także barwnik, który zwiększa ich widoczność pod wodą i to o każdej porze. 

Jakie kulki zanętowe wybrać? 

Kulki proteinowe znajdziemy obecnie w większości sklepów z wyposażeniem rybackim. Jednak nie wszystkie produkty dostępne w ich asortymencie będą prezentować równie wysoką jakość. Kulki zanętowe powinny mieć odpowiedni skład, który nie będzie zagrażał żadnym wodnym osobnikom. Dlatego też warto stawiać na sprawdzone produkty, takie jak kulki Optimal Baits. Należą one do najczęściej wybieranych, dlatego też można śmiało stwierdzić, że są naprawdę skuteczne. Co więcej, występują w wielu wariantach, co umożliwia dopasowanie zanęty bezpośrednio do indywidualnych potrzeb. 

Optimal Baits ma w ofercie kulki proteinowe w różnych rozmiarach, kolorach i smakach. Co więcej, znajdziemy wśród nich zarówno kulki pływające, jak i tonące, co pozwoli każdemu wybrać odpowiednie do danego stylu łowienia.