Jaka przynęta na leszcza 18708

Każdy wędkarz musi wiedzieć, że leszcze należą do płochliwych ryb dlatego oprócz odpowiedniego sprzętu, przynęty należy pamiętać o wyczuciu i doświadczeniu, które może odegrać ważną rolę podczas połowu. Najodpowiedniejszą porą do połowu leszcza jest lato i wczesna jesień, ponieważ w tym okresie ryby żerują całą dobę. Co zatem zrobić, by pokonać nieufność ryby? Powinniśmy przygotować jak najatrakcyjniejszą przynętę, która wspomagana przez zanętę, zachęci rybę. Ważne w tym przypadku jest odpowiednie podanie i czas zarzucania przynęty.

Jaki pellet na leszcza

Przygotowując się do połowu leszcza, najlepiej skorzystać z pelletów, które opisywane są jako typowo leszczowe. Zawierają one najczęściej dodatki aromatyzujące, które szczególnie mocno przyciągają rybę. Leszcz szczególnie upodobał sobie przynęty zwierzęce, które najlepiej sprawdzą się, gdy woda ma niską temperaturę, a ryby mocno przegłodzone. Do przynęty tych można zaliczyć:

  • rosówki,
  • ślimaki,
  • pinki,
  • czerwone i białe robaki.

Jeśli chodzi o przynęty roślinne, to w tym przypadku poleca się szczególnie kukurydzę i pęczak. Te przynęty będą szczególnie dobrym wyborem podczas cieplejszych dni. Do najbardziej tradycyjnych przynęt zalicza się ciasta oraz aromatyzowane kulki chlebowe, jednak coraz częściej zastępuje się je proteinowymi kulkami z mięsnym aromatem.

Jaka zanęta na leszcza

Sklepy wędkarskie oferują bogaty asortyment, jeśli chodzi o zanęty. Tymi najczęściej wybieranymi są sypkie produkty, który nie koniecznie dedykowane są leszczom. Dobrym wyborem będą również zanęty przeznaczone dla ryb karpiowatych. Ważne, by zanęta miała słodkawy posmak, który z pewnością zwabi rybę, aby podbić smak dodać można melasy lub syropu kukurydzianego.

Sposób podawania zanęt i przynęt jest w tym przypadku bardzo ważny. Skup się na zgraniu zapachów obu rzeczy, tak by leszcz nie mógł przepłynąć obok niej obojętnie.