Naturalne przynęty na ryby 12480

Mimo tego, że żywa przynęta jest po stokroć lepsza od sztucznej i roślinnej, nie wielu wędkarzy się na nią decyduje. A przecież złapiemy na nią niemal wszystkie gatunki ryb. Dlaczego? Ponieważ ryba jest z natury kanibalem i jest ekspertem w zjadaniu przedstawicieli własnego gatunku. I nawet, jeśli z natury ryba jest „roślinożerna” to dużo chętniej sięgnie po mięsny posiłek, niż po kulkę kukurydzy.

Żywa przynęta na ryby

Żywą przynętą na ryby są z pewnością dżdżownice, rosówki, muchy, jętki, chruściki oraz wszelkiego rodzaju inne zwierzątka. Złowić na nie możemy:

  1. Karpie.
  2. Amury.
  3. Białoryby – płocie i leszcze.
  4. Węgorze.
  5. Liny.
  6. Karasie.
  7. Jazie.
  8. Klenie.
  9. Drapieżniki – szczupaki i sandacze.

Dzięki wszechstronności, naturalne przynęty wygrywają w przedbiegach ze sztucznymi i roślinnymi zanętami. Jeśli nie wierzysz sam spróbuj upolować karpia na chruścika czy dżdżownicę, a następnie na twistera. Różnica w efekcie będzie ogromna.

 Wiosenne robaki

Na wiosenne połowy poleca się szczególnie korzystanie z możliwości jaką są liczne robaczki, wodne skorupiaki oraz owady latające nieopodal łowiska. Bardzo często ryby na początku wiosny są bardzo wygłodniał i szukają pożywnego pokarmu, który Ty im możesz zapewnić. Co możesz złowić na naturalną przynętę? Praktycznie wszystko!

Nie martw się, że akurat na Twoim łowisku nie sprawdzi się naturalna przynęta, ponieważ jest to niemal niemożliwe. Dajmy na ten przykład okonie, które w kwietniu i maju szczególnie gustują w rosówkach i dżdżownicach. Natomiast białoryb da się złapać na pinkę, białe robaki i dżdżownice.

Znasz metodę muchową? Świetnie! W takim razie możesz wybrać się z taką przynętą na łowienie troci, lipieni i pstrągów. Kto wie, może akurat uda Ci się złapać sporych rozmiarów płocie lub okonie. Muchy to jeden z ich ulubionych przysmaków.

Przynęta na spławik i z gruntu

Do największej zalety żywej przynęty można zaliczyć również fakt, że można nią łowić zarówno metodą gruntową jak i na spławik. Niezależnie od tego, czy łowisz jedną lub obiema metodami w przypadku każdej z nich łowienie np. na dżdżownicę odniesie skutek. Od lat wielu wędkarzy idąc na ryby zabiera ze sobą jedynie naturalne przynęty w postaci białych robaków, czy rosówek.

Decydując się na naturalne przynęty starajmy się jednak rezygnować z metody na żywca, a ryby zastępować sztucznymi przynętami lub wyżej wymienionymi.

Gdzie kupić naturalną przynętę na ryby

Kiedy poszukujemy naturalnej przynęty na ryby, warto skupić się na miejscach, które oferują produkty wysokiej jakości i świeżość. Sklepy wędkarskie, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, są jednymi z najlepszych źródeł, oferując szeroki asortyment, od żywych dżdżownic po świeże rybki. Lokalne targi rybne lub sklepy z artykułami dla myśliwych i wędkarzy także często oferują świeżą przynętę. Dodatkowo, dla miłośników DIY, istnieje opcja samodzielnego zbierania przynęt, takich jak robaki czy owady, co może być także ciekawym elementem przygotowań do wędkowania. Ważne, aby upewnić się, że wybrana przynęta jest akceptowana i odpowiednia dla danego gatunku ryb, którego łowienie planujemy.

Jeśli chodzi o przynęty naturalne internetowy sklep wędkarski MaszBranie.pl to pewność doskonałych produktów od najlepszych producentów. Ponadto stale poszerzamy nasz asortyment, dzięki czemu już teraz możesz mieć pewność znalezienia u nas wszystkiego, czego Ci trzeba. Kulki proteinowe haczykowe, pellety haczykowe, Ziarna / Orzechy, Dipy / Boostery, a to wszystko podzielone na wygodne kategorie. Dzięki temu zakupy będą nie tylko kompletne, ale także szybkie i przyjemne.