Odzież termoaktywna – jak wybrać 9050

odzieź_termoaktywna

Aktywności outdoorowe wymagają odpowiedniego obuwia i stroju, dzięki którym uda się przetrwać jesienne i zimowe zmiany pogodowe. Ze względu na niskie temperatury, deszcze i nieprzyjemne wiatry w tym okresie, warto zadbać o odpowiednie warstwy ubrania. Oprócz wodoszczelnej i wodoodpornej kurtki chroniącej przed utratą ciepła, każdy sportowiec powinien zwrócić uwagę również na pozostałe elementy ubioru, ponieważ każda z warstw ma ogromne znaczenie. Dowiedz się jak skompletować strój do aktywności sportowe na świeżym powietrzu i dlaczego bielizna termoaktywna jest niezbędna dla zachowania odpowiedniej temperatury ciała.

Odzież termoaktywna a termiczna – czym się różnią, co wybrać         

Na samym początku warto podkreślić czym różni się odzież termoaktywna od odzieży termicznej, ponieważ wydawać by się mogło, że jest to jedno i to samo. I chociaż nazwy brzmią podobnie, to jednak zastosowanie i funkcjonalność poszczególnych elementów danego ubioru, mocno się od siebie różnią. 

Odzież termiczna przede wszystkim ma podwyższyć temperaturę naszego ciała. Jej zadaniem jest ogrzanie go, przy czym wilgoć oraz nadmierne ciepło nie zostają odprowadzone na zewnątrz. Jest ona idealnym rozwiązaniem w momencie, gdy chcemy ogrzać zmęczony organizm po aktywności lub nasze czynności są mniej aktywne niż np. jogging. 

W przypadku materiałów termoaktywnych, ich główną rolą jest utrzymanie stałej temperatury ciała. W praktyce oznacza to, że odzież termoaktywna przekazuje wilgoć i temperaturę na zewnątrz odzieży. Ubrania termoaktywne przydadzą się podczas takich aktywności jak: marsz, bieg czy jazda na rowerze.        

Znając różnice między dwoma materiałami, łatwiej jest wybrać ten właściwy. 

Bielizna termoaktywna

Kompletowanie stroju do aktywności sportowej rozpocznij od wyboru odpowiedniej bielizny termoaktywnej, która stanowi pierwszą i zarazem najważniejszą warstwę. 

Powinna być ona przede wszystkim wygodna i dopasowana do naszego ciała tak by nie powstawały nadmierne wolne przestrzenie, przy czym nie powinna nas uciskać lub ograniczać ruchów.  W żadnym miejscu nie powinna nas ona uciskać lub ograniczać ruch. Dlaczego dopasowany krój bielizny termoaktywnej jest tak ważny? Ponieważ dzięki temu zachowana będzie stosowna cyrkulacja temperatury oraz poziom wilgoci. 

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko otarć spowodowanych szwami, poszukaj modeli wykonanych w technologii bezszwowej. Pamiętaj, że im lepsza bielizna termoaktywna, tym większy komfort i satysfakcja płynąca z wykonywanych ćwiczeń. Producent odzieży termoaktywnej znający się na swojej pracy, zaoferuje Ci najlepsze produkty w korzystnych cenach. 

Podczas kompletowania pozostałych elementów garderoby, warto nadal kierować się wskaźnikami związanymi z bielizną termoaktywną. Niech posiadają one tę samą funkcjonalność co ona oraz zapewniają swobodę ruchu.