Na co złowić jesiotra 16976

Złowienie dorodnego jesiotra to marzenie wielu wędkarzy. Mimo, że nie jest to proste, to radość i satysfakcja rekompensuje poświęcony czas i uwagę. O specyfice jesiotra pisaliśmy w osobnym artykule, po który zapraszamy: Jak złowić jesiotra?

Przynęta na jesiotra

Ryba ta jest wszystkożerna, ale nie oznacza to, że dobór odpowiedniej przynęty nie sprawi nam trudności. Ze względu na to, że jest dwuśrodowiskowa, na terenie Polski żyje wyłącznie w zbiornikach hodowlanych. Ma to duży wpływ na przyzwyczajenia żywieniowe jesiotra, dlatego za przynętę może posłużyć nam np. żywiec, roślinna zanęta, dżdżownica lub biały robak. Wędkarze często decydują się również na kawałki ciasta lub sera. Ryby najlepiej szukać w szerokich stawach lub zalanych wyrobiskach.

Wybierając się na połów jesiotra, należy pamiętać o tym, że jest on waleczną rybą, która łatwo się denerwuje. Wpływ na to ma szczególnie jego wiek. Podczas łowienia, nigdy nie można być pewnym, co kierowało w danym momencie osobnikiem. Czy był to głód, czy może irytacja związana z pojawieniem się obcego obiektu w pobliżu.

Kiedy wybrać się na ryby?

Jesiotra można złowić przez cały rok. Najlepszym okresem, w którym ryba bierze najchętniej, jest wiosna i jesień. Spowodowane jest to wygłodnieniem po zimie. Co do pory dnia, w której powinno łowić się jesiotra jest wczesne rano lub wieczór.