Łowienie ryb w czerwcu 13148

Czerwiec to idealny moment na rozpoczęcie połowu ryb ciepłolubnych, ponieważ woda jest już na tyle ciepła by zaczęły one żerować. Jest to idealny moment na zasiadkę na karasia, lina oraz karpia. Wszystkie te gatunki złowisz niemal wszystkich stawach, jeziorach i starorzeczach. Czerwiec to również atrakcyjny moment na połów morski. Wędkowanie z plaży na węgorze, leszcze i płastugi na wędki gruntowe nabiera sensu. Wciąż bardzo aktywne są śledzie, trocie oraz belony. Nie zapomnij o połowie dorsza, to przecież największa atrakcja!

Gdzie łowić ryby

Jeśli zależy nam na złowieniu dużego lina, wybierzmy się nad jezioro Kamienica, koło Dargocic. Dobrą opcją są również niewielkie jeziora w okolicach Trzynnika. Oprócz tego polecamy Niekanin gdzie spotkasz karasie, karpie oraz liny. Zależy ci na przeżyciu niezapomnianych przygód, wybierz się do Stojkowa. Na twojej mapie łowisk powinno znaleźć się także specjalne łowisko w Nieżynie, gdzie spotkasz karpie, jesiotry oraz pstrągi tęczowe.

Początek czerwca to moment długo wyczekiwany przez wszystkich wędkarzy. Ich pudełka wypełnione są nowymi przynętami, wyczyszczone wędki lśnią, a przesmarowane kołowrotki czekają na połów. Dzięki ociepleniu luciperca pilnuje na płyciznach swoje gniazda przez co łatwiej je złapać.

Planując połów w rzekach udajmy się na granicę głównego nurtu gdzie betonowe ściany schodzą do wody. Ryby w jeziorach będą stały na piaskowym lub żwirowym blacie. Idealną porą do połowu będą pochmurne dni, a szczególnie pora wieczorowa.