Jak złowić węgorza ? 1973

Każdy z nas ma jakieś swoje hobby. Jedni kochają muzykę, inni sport, a jeszcze niektórzy kochają łowienie ryb. Rybacy zwiedzają wiele łowisk, w których pływają najróżniejsze rodzaje ryb. Łowienie ryb jest niesamowicie odprężające, nie trzeba wtedy o niczym myśleć i można się w końcu zrelaksować po ciężkim tygodniu. Jeżeli któryś z rybaków nie może przez dłuższy czas złowić jakiejś ryby – bierze ją sobie za cel i za wszelką cenę chce spełnić swoje marzenie i tego dokonać. Wiąże się to z dużym, męskim ego.

Łowimy węgorza

Złowienie węgorza jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Niejeden z wędkarzy głowi się jak to zrobić i ciągle szuka sposobu, jak mógłby złowić węgorza. Dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego, że węgorz jest bardzo odmienny od innych ryb i stanowi problem dla rybaków. Któż nie chciałby zdobyć takiej ”niedoścignionej” ryby? Węgorz ma to do siebie, że prowadzi typowo nocny tryb życia. Zatem najlepiej jest wybrać się na wędkowanie w nocy, gdy węgorz zdobywa pożywienie.

Jakie akcesoria są potrzebne?

Węgorze jedzą najczęściej raki, ryby, żaby oraz skorupiaki. Najlepsze będą zatem jako przynęta. Jeżeli chodzi natomiast o wędkę – tutaj najlepszym wyjściem będzie użycie bardzo mocnego sprzętu, ponieważ węgorz nie należy do delikatnych i malutkich rybek, jak i łatwo jest stracić węgorza z haczyka. Hamulec w kołowrotku powinien być niemalże sztywny. Najlepszym sposobem będzie złowienie węgorza na wędkę ze spławikiem, bądź łowienie tak zwaną gruntówką. Kij oczywiście powinien być bardzo sztywny, a kołowrotek z plecionką. Tę plecionkę powinno się wypełnić specjalną przynętą na węgorze kupioną w sklepie wędkarskim – wtedy będzie o wiele większe prawdopodobieństwo złowienia właśnie węgorza.

Gdzie wędkować?

Najlepiej niech będą to płytkie miejsca, ponieważ węgorze bardzo dużo czasu spędzają w mule. Woda powinna być spokojna. Oczywiście największe prawdopodobieństwo złowienia węgorza będzie się miało gdy rybak pojedzie nad jezioro w nocy. Węgorz jest niesamowitą rybą.