Jak złowić karasia? 14723

Karaś to bardzo waleczna ryba. Nie lada wyzwaniem jest złowienie tej walecznej ryby ze stawu lub jeziora. Spotkać ją można w niemal każdym jeziorze lub szybko płynącej rzece. Zatem na co złowić karasia i gdzie dokładnie go szukać? Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w tekście.

Gdzie szukać karasia

Idealną porą na łowienie karasia jest wiosna, kiedy to słońce zaczyna nagrzewać wodę do przyjemnych dla tej ryby temperatur. Szukając najodpowiedniejszego miejsca do połowu, skup się na stojącej wodzie, tzn. jeziorze lub starorzeczu. W tych miejscach szukaj płytkich 1-2 metrowych porośniętych części, gdzie woda najszybciej się nagrzewa.

Karaś z gruntu czy na spławik

Na karasia najlepiej nada się lekki zestaw spławikowy z miękką wędką. Jej bat powinien wynosić około pięciu metrów lub posiadać teleskopowy spławik. Dzięki tej długości spokojnie dosięgniesz za zarośla gdzie schował się karaś. Co do żyłki, najlepszym wyborem będzie grubość 0,18 mm. Pozwoli ona na bezpieczne przyciągnięci karasia z zarośli. Do zestawu dodaj krótki i lekki spławik z antenką. Dobór haczyka musisz uzależnić od rodzaju przynęty, na którą się zdecydujesz.

Przynęta i zanęta na karasia

Głównym pożywienie karasia są czerwone lub białe robaki. Smakuje mu również groch i kukurydza, które mogą posłużyć do nęcenia ryby. Możesz również zaopatrzyć się w łubin oraz pellet. Do samego wędkowania powinna wystarczyć jedna, solidna garść. Aby wzmocnić i uatrakcyjnić smak, osłódź przynętę i zanętę miodem.

Ciekawostki

Masz kilka dni wolnego i nie wiesz jak je spożytkować? Spróbuj przez kilka dni nęcić wypatrzone przez siebie łowisko, nim rozpoczniesz wędkowanie. Na pewno dzięki temu efekt końcowy, jakim będzie sporych rozmiarów karaś, wynagrodzi ci godziny spędzone nad jeziorem.