Gdzie łowić ryby na Kaszubach 16597

Niemal każdy wędkarz wie, że nie ma lepszego miejsca do łowienia ryb na terenie Polski, niż Kaszuby. Miejsce to może pochwalić się ponad 700 jeziorami, które obfitują w ryby wszelkiego rodzaju. Czym kierować się podczas wyboru miejsca? I czy osoba, która nigdy wcześniej nie łowiła powinna się tam udać? O tym i o innych rzeczach dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

Wędkowanie na Kaszubach

Na Kaszubach oprócz pięknych krajobrazów oraz rybnych jezior znaleźć tam możemy liczne agroturystyki, które z chęcią przyjmują przyjezdnych, by pokazać im cuda pobliskich miejsc. Niektóre z tych noclegów posiadają prywatne zbiorniki wodne, dzięki którym nie musisz wyściubiać nosa poza miejsce pobytu.

Liczne portale oferują idealne lokalizacje, w których będziesz mógł wypocząć, złowić piękny okaz jednej z ryb oraz spędzić przyjemnie czas na łonie natury.

Wybierając się na Kaszuby zwróć szczególnie uwagę na:

  1. Jezioro Dymin

    Nad tym pięknym jeziorem znajduje się Leśny Dworek, który oferuje wiele atrakcji każdej osobie szukającej odpoczynku oraz niezapomnianych wrażeń wędkarskich. W jeziorze znajdziemy ryby takie jak: węgorze, szczupaki, liny, płocie, okonie, leszcze, wzdręgi oraz sieje.

  2. Łowisko Niesiołowice

    Jedno z najlepiej zarybionych łowisk na terenie Kaszub. Przygotowane pod użytek komercyjny, szczególnie dla pasjonatów wędkarstwa. Jezioro jest polodowcowe i posiada bardzo żyzny profil karpiowo – sandaczowy. Przy akwenie przygotowane są 22 stanowiska wędkarskie przystosowane do warunków. Znajdziemy tutaj gatunki takie jak: karpie, amury, sandacze, szczupaki, karasie złociste, węgorze, pstrągi, leszcze, okonie oraz sumy.

  3. Karasiowo

    Piękne komercyjne łowisko umiejscowione w okolicach Kościerzyna o powierzchni 2 hektarów przy średniej głębokości 2 metrów. Jednym z udogodnień tego miejsca jest możliwość wynajęcia jednej z dwóch łodzi wędkarskich. Ryby jakie tam znajdziemy to: karaś złoty, karaś japoński, okoń, szczupak, lin, płoć czy węgorz.