Gdzie łowić ryby – województwo opolskie 10382

Jak już zauważyliście od pewnego czasu staramy się uzupełniać serię związaną z najlepszymi miejscami połowu na terenie Polski i Europy. Naszym ostatnim odkryciem była wyspa Bornholm, która ma do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, od których może zakręcić się w głowie. Niestety nie każdy wędkarz może pozwolić sobie na wyprawę do Norwegii dlatego też postanowiliśmy skupić się na rodzimy terenach. Dziś przedstawimy miejsca przyjazne wędkarzom z województwa opolskiego.

Niewielkie województwo leżące w południowo-zachodniej części Polski. Jego teren nie przekracza 10 tysięcy kilometrów kwadratowych, jednak jest on bardzo zalesiony. Rzekami przepływającymi przez Opolszczyznę są Odra, Nysa Kłodzką i Mała Panew. Oprócz tego znaleźć tutaj można wiele jezior, nad którymi można wypocząć i nie tylko.

Jezioro Turawskie

Historia tego zbiornika retencyjnego sięga połowy lat trzydziestych XX wieku. W latach 1933-1939 powstawał z myślą o regulacji wody na Odrze. Jezioro położone na Małej Panwi od samego początku było również miejscem idealnym na odpoczynek i rekreację. W ciepłe dni można spotkać tam rodziny z dziećmi, spacerujące pary oraz wędkarzy kierujących się ku najlepszym miejscom połowu. Na Jeziorze Turawskim złowimy leszcze, płocie, a nawet suma! Najliczniejszym gatunkiem ryb są bez wątpienia sandacze.

Jezioro Otmuchowskie

Jezioro to nazywane jest również Zbiornikiem Otmuchowskim i również jest zbiornikiem retencyjnym powstałym między 1928 a 1933. Znajduje się na rzece Nysa Kłodzka i należy do Kaskady Nysy Kłodzkiej. Znajduje się tam również Zbiornik Topola, Zbiornik Kozielno oraz Jezioro Nyskie. Głównym symbolem tego miejsca jest czapla siwa. Może to świadczyć o tym, że znajdziemy tam wiele ciekawych gatunków ryb.

Zbiornik Dębowa

Zbiornik ten znajdziemy w powiecie Kędzierzyńsko – Kozielskim, w gminie Reńska Wieś. Wielkość zbiornika wynosi około sześćdziesięciu pięciu hektarów natomiast jego głębokość ma od dwóch do prawie pięciu metrów. Woda na tym zbiorniku jest niezwykle czysta przez co wiele ryb czuje się w niej niezwykle dobrze. Znajdziemy tam gatunki takie jak: amury, karasie, bolenie, węgorze, leszcze, okonie oraz sandacze. W tym miejscu znajdziemy również niezwykle popularnego karpia. Idealne miejsce, w którym wędkowanie możemy połączyć z wakacjami rodzinnymi.

Pamiętaj drogi wędkarzu, że każdy wypad na ryby może być połączony z urlopem wypoczynkowym, na który możesz zabrać ze sobą rodzinę lub znajomych.