Wyprawy wędkarskie – Bornholm 10233

Bornholm to kolejny punkt na mapie, który powinien znaleźć się na liście miejsc wartych zobaczenia przez wytrawnych wędkarzy. Wyspa ta jest najdalej wysuniętym fragmentem Danii, a jej ukształtowanie terenu stanowią przede wszystkim skałki, jeziora oraz lasy. Jednym z największych plusów wyspy Borholm jest pogoda, ponieważ liczba słonecznych dni jest niemal dwa razy większa niż w sąsiedniej Kopenhadze. Oczywiście to tylko kilka zalet tego urokliwego miejsca.

Bornholm – wycieczka

Decydując się na wycieczkę na wyspę Bornholm możemy być pewni, że coś uda nam się złowić. A jakie gatunki można spotkać w tamtejszych akwenach wodnych? Cóż, przede wszystkim jest to kraina troci wędrownej.

Wędkowanie można wykonywać prosto z plaży, brodząc w wodzie a nawet przysiąść na jednej z nadmorskich skał. Najlepszy miesiącami do połowu troci są marzec, kwiecień, listopad oraz grudzień. Podobno wybierając się na Bornholm można liczyć w ciągu tygodnia na lepszy wynik niż próbując swoich sił w połowie troci w Polsce przez kilka miesięcy.

Ryby w Danii

Oprócz troci na wyspie Bornholm warto zasadzić się na belony, łososie i dorsze. Ostatnia ryba bierze nawet z małej łódki, jednak szczególnie poleca się załatwienie sobie przewodnika posiadającego dużą łódź wędkarską.

O czym należy pamiętać?

  • Trocie i łososie do 40 cm muszą zostać wypuszczone.
  • Zakaz połowu obowiązuje na rzekach i przy ich ujściach.
  • Z łowiska zabieramy tylko tyle ryb ile jest nam potrzebnych do spożycia w danym dniu.
  • Nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek.