Wyprawy wędkarskie do Norwegii 10916

Jeśli jesteś wędkarzem to zdajesz sobie sprawę, że nie ma bardziej odpowiedniego miejsca do połowu niż Norwegia. Kraj ten obfituje w zbiorniki wodne, które przepełnione są wspaniałymi okazami. Sport ten stał się na tyle popularny w kraju Wikingów, że władze musiały nałożyć ograniczenia dla obcokrajowców w związku z wywożeniem ryb. Obecnie jest to 10 kilogramów na osobę!

Arendal

Jednym z głównych celów podróży jest Arendal, a szczególnie jej obrzeża. Na tym terenie znajdują się łowiska oraz popularne wśród wędkarzy miejsca takie jak chociażby mola. Sklepy rybne położone zaraz przy nich oferują codziennie świeże ryby, prosto z morza. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego? Niemal każdego dnia kutry podpływają, by wyładować swój towar, a z pozostawionych resztek wypatroszonych ryb tworzą naturalną zanętę.

Wędkowanie w Norwegii

Dreszczyk emocji towarzyszący łowieniu z brzegu na dziewiczym terenie może sprawić, że nie zapomnimy o bożym świecie. Niestety jest to błąd, który może nas kosztować nowy sprzęt do wędkowania. Dlatego warto przed wybraniem się w takie miejsce dowiedzieć się jaka konstrukcja skalna panuje pod powierzchnią wody. Jak wiesz ryby żerują na określonym typie podłoża.

Do najpopularniejszego gatunku ryb norweskich zalicza się w wodach przybrzeżnych makrelę oraz okonia morskiego. Oprócz tego spotkać można czarniaki i dorsze.

Jeśli znudziło Ci się łowienie ryb z brzegu, świetną opcją będzie wynajęcie łódki i skorzystanie z sonaru naprowadzającego. Najlepiej na taką wyprawę zabrać ze sobą kilkoro znajomych tak by wspólnie móc przeżyć niezapomnianą przygodę.

Wędkarstwo słodkowodne

Norwegia to nie tylko miejsce idealne do połowu morskiego, ale również słodkowodnego. Niestety łowienie na jeziorach norweskich wymagać będzie od Ciebie dodatkowych pozwoleń. Wybierając się na wyprawę do Norwegii warto przejrzeć oferty biur i stron i zwrócić uwagę na to, które z nich posiada stałe pozwolenie na połów w danym miejscu. Ułatwi to sprawę.

Niezależnie od tego jakie miejsce wybierzesz w Norwegii możesz być pewien, że Twój czas poświęcony na tę wyprawę nie pójdzie na marne!