Wędka samozacinająca – komu ją polecamy? 15401

Wędkarstwo to świetne hobby, które wyciąga pasjonatów z łóżka o świcie i zmusza do „naładowania baterii” na łonie przyrody. Wędkowanie bardzo relaksuje i pomaga w pozbyciu się negatywnych emocji. Niestety nie jest to hobby tanie. Producenci akcesoriów wędkarskich prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowych, nietanich akcesoriów. Wśród nich wielu zwolenników ma wędka samozacinająca.

Automatyczna wędka samozacinająca – w czym tkwi jej fenomen?

Jeśli męczy cię wypatrywanie momentu odpowiedniego do zacięcia wędki, ten produkt jest w sam raz dla ciebie. Automatycznej wędki samozacinającej nie trzeba pilnować tak skrupulatnie i cierpliwie, jak innych wędek.


Jak działa zacinanie?

Wędkę umieszczamy nieruchomo w podłożu, naciągamy sprężynę „łamiąc” przy tym wędkę, niczym wiatrówkę podczas nabijania. Czekamy na branie w międzyczasie bezstresowo podziwiając wędrówkę chmur po niebie, lub zagłębiając się w pasjonującej lekturze. Kiedy wędka „poczuje” branie, automatycznie wyprostuje się i wykona zacięcie. z pewnością nie przegapi tego momentu. Większość modeli automatycznych wędek samozacinających ma kilka stopni czułości, dzięki czemu możemy pominąć w naszych planach mniejsze rybki…

Dla kogo odpowiednia jest wędka samozacinająca?

Wędka automatyczna wyposażona w system samozacinania, jest odpowiednia dla osób, które wędkują raczej rekreacyjnie, niż sportowo. Wędkę taka można nastawić, kiedy w międzyczasie grillujesz z przyjaciółmi nad stawem. Nadaje się również do łowienia przy plaży, choć ustawiając ją w miejscu uczęszczanym, nie licz na cuda – wędka zacina automatycznie, ale nie wabi automatycznie ryb w miejsca, z których jest wypłaszana przez zażywających kąpieli – w tym samego wędkarza.


Wędka samozacinająca (cena) – dobry pomysł na prezent

Jeśli szukasz prezentu dla kogoś, kto od czasu do czasu wędkuje, ale nie jest ortodoksyjnym fanatykiem wędkarstwa sportowego, wędka samozacinająca jest doskonałym pomysłem na prezent. Ucieszy dziadka, brata, lub szwagra. Kup ją dla siebie i przyjaciela, aby uprzyjemnić spędzany wspólnie czas, bez konieczności wpatrywania się godzinami w spławik, lub czubek kija.


Automatyczne wędki samozacinające nie są koszmarnie drogie, jak to czasem ma miejsce w przypadku sprzętu wędkarskiego. Nie wydając fortuny możesz więc zapewnić sobie lub osobie bliskiej wspaniały relaks na powietrzu.