Pasta o wędkarzu 11481

Dzisiejszy wpis będzie nieco inny niż pozostałe. Liczymy na to, że żaden z zapalony wędkarz nie obrazi się za przytoczenie zmyślonej, a może wcale nie, historyjki, która kilka lat temu podbiła internet.

O czym jest pasta o wędkarzu? Kim jest jej autor i czy film, który obecnie można obejrzeć na Netflix oddaje ducha opowieści?

Copypasta

Kim jest Malcom XC i dlaczego jego copypasta zdobyła takie uznanie wśród użytkowników portalu wykop.pl?

Copypasta to niezwykły twór literacki, który szturmem podbił internet. Cechy charakterystyczne to połączenie zabawnych, sureealistycznych historyjek pisanych bardzo potocznym językiem. Opowiadania te są publikowane na portalach społecznościowych przez co ma do nich dostęp wielu ludzi naraz. Wielu użytkowników kopiuje je (copy) i wkleja (paste) podając dalej swoim znajomym i innym internautom.

Do najsłynniejszych polskich copypast zalicza się utwór napisany przez Malcolma XD „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”. Co ciekawe w 2017 roku stacja Showmax wyprodukowała dzięki wsparciu patronów film krótkometrażowy na podstawie tekstu.

Główne role grają tam takie polskie gwiazdy jak: Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel oraz Jan Nowicki. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej ironicznej i zabawnej historyjki, zachęcamy do znalezienia jej na jednym z portali.

Oczywiście zapaleni wędkarze niech nie biorą tego wszystkie do siebie, ponieważ należy się śmiać ze swoich przywar, a nie ich wstydzić!