Jaką wybrać wędkę dla dzieci? Sprawdź naszą subiektywną opinię! 1138

wędka dla dzieci

Pierwsza wędka na ryby powinna charakteryzować się minimalistyczną i lekką konstrukcją. Nie ma sensu inwestować w złożone modele, które w zdecydowanej większości przypadków są dla małego dziecka zbyt skomplikowane w obsłudze. Najlepiej, aby wybrany model był dość krótki. Dobrym wyborem jest wędka, która nie posiada kołowrotka, czy też przelotek. Warto pamiętać, że maluch nie będzie polował na grube i duże sumy. Jego głównym celem są malutkie płotki, tak więc wymagania wobec sprzętu nie są zbyt wysokie.

wędka dziecięcia

Jaka wędka dla dziecka?

Coraz więcej osób dorosłych pragnie zarazić swoim hobby dzieci. Należy jednak liczyć się z tym, że na początki ich umiejętności nie będą zbyt rozwinięte. Z pewności nie należy inwestować w drogie modele, szczególnie jeśli nasz budżet jest ograniczony. Dziecko nie ma jeszcze świadomości wykonywanych ruchów. Może zupełnie niechcący uszkodzić delikatny mechanizm, a tym samym sprawić, że sprzęt nie będzie nadawał się do ponownego użytku. Najlepiej jest się zdecydować na taki model, który w przypadku ewentualnego zniszczenia bez żalu wyrzucimy.

wędkowanie dziecięce

Wędka dla dzieci o prostej konstrukcji

Niezależnie od wieku dziecka pierwsza wędka nie może mieć zbyt skomplikowanej budowy. Zbyt zaawansowany sprzęt jest nie tylko droższy, ale również trudniejszy w obsłudze. Maluch może mieć więc problemy z jej użytkowaniem, a tym samym szybciej zniechęci się do tego wyjątkowego hobby. Strzałem w dziesiątkę są wiec krótkie wędki pozbawione kołowrotka oraz przelotek. Lekki i elastyczny bat będzie wsparciem podczas nauki. Z czasem można oczywiście wymienić wędkę dla początkujących na model bardziej zaawansowany pod względem konstrukcyjnym.

Wędka dziecięca – na co zwrócić uwagę?

Wędka dziecięca musi być zbliżona do tej, którą użytkują osoby dorosłe. Właśnie dlatego powinna posiadać ona cienką żyłkę, a także ultralekki spławik (1-2 g). Dobrze jest również, aby zestaw posiadał dwa rodzaje haczyków. Dzięki temu dziecko będzie czuło się bardziej profesjonalnie, a zabawa będzie o wiele bardziej interesująca.

wędki dla najmłodszych

Ile kosztuje wędka dla dzieci?

Pierwsza wędka dla dziecka nie powinna kosztować majątku. Pamiętajmy, że nie mamy pewności, czy wędkarstwo nie znudzi się maluchowi po kilku połowach. Dobrze jest więc zainwestować w ekonomiczny sprzęt, który jednocześnie prezentuje się profesjonalnie i jest wygodny w eksploatacji.