Gdzie na ryby w Wielkopolsce 14675

Przed Tobą wyprawa na ryby, jednak znudziły ci się akurat dotychczasowe akweny? W takim razie mamy dla ciebie kilka propozycji wprost z Wielkopolski, które z pewnością przypadną ci do gustu.

Województwo wielkopolskie

Województwo to znajduje się na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej. Jest to teren obfitujący w liczne zbiorniki wodne, co ma duży wpływ na malowniczość krajobrazu. Szczególnie atrakcyjnym miejscem dla wielu wędkarzy jest dorzecze środkowej i dolnej Warty. Chociaż województwo to obfituje we wspaniałe łowiska, ograniczymy się do kilku, które naszym zdaniem są najlepsze.

Jezioro czarna woda

Jezioro to znajduje się w pobliżu Konina i dla wielu wędkarzy jest ono po prostu „Czarnym”. Zbiornik, który się tam znajduje ma ponad 30 metrów głębokości. Wpływa to na wielogatunkowość ryb oraz ich spore rozmiary. Do najczęściej spotykanych gatunków zalicza się karpie i sumy. Równie często można spotkać tam płocie i leszcze. Teren wokół jeziora jest malowniczy przez co wędkowanie staje się dużo przyjemniejsze.

Jezioro Budzisławskie

Zalew ten cieszy się popularnością, ponieważ jest niezwykle czysty i przejrzysty. Podzielony jest na dwie części, gdzie południowo-zachodnia część jest zdecydowanie mniejsza, jednak w całości porośnięta roślinnością. Druga część – południowo-wschodnia jest głęboka, miejscami przekracza 30 metrów. W akwenie tym spotkamy sielawy, leszcze oraz liny i okonie.

Jezioro Gosławickie

Tak samo jak w przypadku naszej pierwszej propozycji, jezioro to znajduje się blisko Konina. Cechą charakterystyczną jest ciepła woda. Mimo płytkiej powierzchni (zaledwie 3 metry) znaleźć w nim można niespotykane gatunki, takie jak: amury, szczupaki, leszcze i sandacze.

Kanał Wojnowicki

Miejsce to jest niezwykle popularne wśród wędkarzy, z tego też względu na jego terenie organizuje się turnieje wędkarskie. Akwen ten nie należy do największych, jego szerokość sięga 20 metrów, natomiast głębokość wynosi od 60 do 180 centymetrów. Najlepszą porą do łowienia w tym akwenie jest wiosna. Oprócz leszczy można tu również spotkać płocie.