Wyprawy wędkarskie do Szwecji 6957

Szwecja to miejsce bardzo chętnie wybierane przez polskich wędkarzy. To nie tylko świetna lokalizacja na dłuższy pobyt z przyjaciółmi lub rodziną, ale przede wszystkim na weekend z wędką. Koszta związane z wynajęciem domku wędkarskiego wraz z łódką są niewielkie. Jeśli nadal nie jesteś przekonany co do tego, czy wyruszyć na ryby do Szwecji, przeczytaj resztę wpisu. Przekonasz się, że kierunek Skandynawia to naprawdę rewelacyjny pomysł.

Wędkowanie w Szwecji

Dla Polaków Szwecja jest najbliższym skandynawskim sąsiadem. Kraj ten oferuje nie tylko niezapomniane widoki, ale również wspaniałe miejsca do połowu ryb. Nie bez powodu wielu wędkarzy traktuje tę lokalizację jako najlepsze miejsce za granicą, gdzie swobodnie można łowić.

Jak się domyślasz niemal cały obszar Szwecji pokryty jest znakomitymi łowiskami i nie chodzi tutaj tylko o sztuczne akweny, ale przede wszystkim morze, liczne jeziora czy strumienie.

Do największych plusów łowienia w Szwecji zaliczyć można fakt, że nie obowiązuje tam nakaz wypuszczania z powrotem do wody złowionych okoni oraz ryb białych. Niezależnie od tego jaki okaz złowimy, jest on nasz.

Oprócz tego każdy szczupak o wadze powyżej 10 kg może być przez nas zabrany raz w tygodniu. Dla porównania w Polsce takie wydarzenie może mieć miejsce czasami tylko raz.

Łowienie ryb w Szwecji

Szwecja to nie tylko niekończąca się lista wspaniałych łowisk obfitujących we wspaniałe okazy. To również flora i fauna, która zachwyca przyjezdnych z Polski. Kraj ten brzydzi się kłusownictwem, dlatego łowienie ryb odbywa się tylko wtedy, gdy faktycznie są one potrzebne.

Szwedzi dbają o swój kraj jak tylko mogą dlatego też nie znajdziesz tam pustych puszek po kukurydzy wokół łowiska czy niedopałków.