Wybieramy pokrowiec na wędki 9285

Łowienie ryb dla jednych jest formą spędzania wolnego czasu na łonie natury, a dla innych prawdziwą pasją sprawiającą masę radości. Niezależnie od tego czy ktoś jest początkującym czy zapalonym wędkarzem, potrzebować będzie odpowiedniego wyposażenia. Z całą pewnością nie obejdzie się bez wędki i akcesoriów takich jak chociażby pokrowiec na nią. Wybór jest spory, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Pojawia się pytanie, jak dobrać taki pokrowiec na wędki? 

Jaki pokrowiec na wędki będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli mamy już wędkę, to potrzebować będziemy do niej odpowiedniego pokrowca, który ochroni delikatny sprzęt i pozwoli na jego bezpieczny transport. Pokrowce na wędki dostępne są w wielu wariantach – od pojedynczych aż do nawet poczwórnych. Poszczególne pokrowce różnią się od siebie też długością i materiałem, z którego zostały wykonane.

Do dyspozycji jest kilka rodzajów pokrowców na wędki – np. modele na wędki karpiowe czy podlodowe. Może on być sztywny lub miękki. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy, dlatego należy dobrze określić swoje potrzeby i oczekiwania. Miękkie pokrowce mają to do siebie, że zajmują niewiele miejsca po złożeniu i świetnie sprawdzają się przy niedużej ilości sprzętu. Polecane są osobom łowiącym ryby rekreacyjnie, czyli nieczęsto. Bardzo ważne jest to, aby wybrany pokrowiec miał wzmocnioną czy usztywnioną podstawę oraz był odporny na przetarcia i miał wzmocnione krawędzie. Z kolei usztywniany pokrowiec idealnie sprawdzi się przy droższym sprzęcie, u osób zaawansowanych w połowach. Wewnętrzna strona takiego pokrowca musi być wyposażona w piankę ochronną, a podstawa być mocno usztywniona. 

Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, to najlepiej będzie postawić na model przystosowany do przewodzenia wędek bez demontażu kołowrotków. Pokrowiec powinien być odpowiednio duży, aby każdy z elementów sprzętu miał wystarczającą ilość miejsca, czyli nie był ciasno upchnięty. Kupując pokrowiec na wędki, należy zwrócić uwagę na liczbę komór. Jego długość powinna być dostosowana do długości wędki. Najlepiej jest inwestować w dobrej jakości pokrowce od renomowanych producentów, które są solidnie wykonane. Szelki pokrowców powinny być z mocnej taśmy i porządnie przymocowane, a ramiączko wzmocnione gąbką. Zasada jest taka, że im pokrowiec jest twardszy, a materiał, z którego został wykonany grubszy i sztywniejszy, tym lepiej.