Kukurydza na włos 12384

kukurydza na włos

Łowienie na „włos” jest metodą, którą zachwala wielu doświadczonych wędkarzy. Warto ją wykorzystać, gdy chcemy złapać karpia czy na przykład amura. Poza tym, gdy chcemy wykorzystać kulki, to tylko przy użyciu „włosa”.

Nakłada się na niego różne przynęty, także roślinne. Jest to między innymi kukurydza. I właśnie ten wpis poświęcamy kwestii, jak założyć kukurydzę na włos.

Jak założyć kukurydzę na włos

Powiedzmy sobie najpierw nieco o samej technice. Z grubsza rzecz biorąc chodzi o to, aby przynęta nie wędrowała na haczyk, lecz znalazła się tuż przy nim – czy na tzw. “włosie”. Na taki pomysł wpadło dwóch Anglików, panowie Maddocks i Middleton. Opracowując ją mieli na uwadze to, by ryba zasysając pokarm, nie nadziewała swego pyska na hak. Minimalizuje się cierpienie tych pięknych stworzeń. To przydatna metoda szczególnie dla wędkarzy, którzy wyznają zasadę “złap i wypuść”, która – co cieszy – zyskuje coraz większe grono wyznawców.

Teraz zobaczmy krok po kroku, jak nawlec ziarnka kukurydzy:

Nawlekanie na igłę

Pierwsze zadanie jest dość łatwe (podobnie jak kolejne). Polega ono na tym żeby przekłuć ziarnka kukurydzy igłą i nasadzić je na nią. Jeśli mamy poręczne wiertełko, możemy z niego śmiało skorzystać. Ważne tu jest, aby kukurydza nie była za twarda, przecz co moglibyśmy mieć problem z nałożeniem – ani też nazbyt miękka, wtedy by spadała z “włosa”.

Jeśli chodzi o liczbę ziarenek, dobieramy ją wedle preferencji. Możemy popróbować z dwiema, trzema…

Zaczepiamy “włos”

Zaczepiamy igłę o włos. Jego długość dostosowujemy do typu łowiska oraz innych istotnych czynników, warto raz spróbować z krótszym, to znów dłuższym.

Sama czynność wymaga odrobiny cierpliwości i precyzji. A poza tym – banał.

Gdy to zrobimy, przeciągamy ziarenka. Na koniec zakładamy stoper, co pozwoli im się stabilnie utrzymać na “włosie”. Niezłym pomysłem jest to, aby stanowił imitację kukurydzy.

I to by było na tyle – powodzenia!