Jaką wybrać wędkę teleskopową? Podpowiadamy jaką wybrać wędkę teleskopową 3018

Wędkowanie to sport, dla tych, którzy lubią wodę, kontakt z naturą i odgłos przyrody w tle. Długie przebywanie na świeżym powietrzu wśród jezior, rzek, stawów czy morza przynosi wyciszenie i odpoczynek. Zanim jednak w pełni oddamy się tej chwili zapomnienia i relaksacji, warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt do uprawiania tego hobby, jakim jest wędka. Na rynku mamy ogromny wybór kijów wędkarskich, który więc kupić?

Kije wędkarskie – rodzaje

Kije wędkarskie można podzieli ze względu na ich budowę i tak wyróżniamy:
• jednoczęściowe – są bardzo wytrzymałe, niestety trudne w transporcie,
• segmentowe – składają się z kilku segmentów, czyli części, które należy połączyć, aby powstała wędka gotowa do połowu,
• teleskopowe – rozkłada się je, wysuwając kolejne elementy schowane kolejno w większy. Cechuje je duża mobilność i łatwość przechowywania.

Wędki teleskopowe – uniwersalne rozwiązanie

Wędkowanie związane jest z ciągłym przemieszczaniem się w celu znalezienia odpowiednich miejsc do łowienia i właśnie z myślą o mobilności amatorów tego sportu, zostały wynalezione wędki teleskopowe, czyli składane.

Długość wędki

Wędki teleskopowe to uniwersalne i bardzo wygodne rozwiązanie. Mogą występować w różnych długościach, zazwyczaj od 3 do 5 metrów (standardowa długość transportowa to 60 cm), i o różnych ciężarach rzutowych. Takie wędki z powodzeniem używa się do większości metod wędkarskich, choć stworzono je z myślą o metodzie spławikowej. Sprawdzi się ona również jako klasyczna wędka gruntówka, a nieco krótsze jej wersje jako spinningówka.

Budowa wędki teleskopowej

Ponieważ budowa wędek teleskopowych nie jest skomplikowana to chętnie po nią sięgają początkujący wędkarze. Do tego cechuje ją duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i zajmuje mało miejsca w transporcie, bez problemu zmieści się do torby podróżnej lub walizki, możemy więc zabrać ją ze sobą na wakacje.

Bogatą ofertę teleskopówek posiada firma Jaxon, która od wielu lat tworzy produkty wysokiej jakości, nadążając za potrzebami swoich klientów.

Wędka teleskopowa Jaxon – wysoka jakość w konkurencyjnej cenie

Jaxon to renomowana firma, oferująca sprzęt wędkarski wysokiej jakości, dla potrzeb wszystkich technik i metod wędkarskich. Jest jedną z największych firm wędkarskich w Europie Centralnej, a na rynku polskim funkcjonuje od 1985 roku. Myślą przewodnią firmy jest „bezkompromisowa jakość w konkrecyjnej cenie”.

Wędki teleskopowe Jaxon są jednymi z najbardziej popularnych wędek na rynku. W ofercie tej firmy znajdują się wędziska teleskopowe do połowu gruntowego, spinningowego i spławikowego, o różnych konfiguracjach długości i ciężarach wyrzutowych.

Po ten rodzaj wędek sięgają zarówno amatorzy, jak i profesjonalni wędkarze, startujący w krajowych oraz międzynarodowych zawodach wędkarskich, ponieważ są to produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów z wyjątkową dbałością o szczegóły, dzięki czemu na pewno sprzęt ten posłuży przez długie lata.

Klasyczne wędki teleskopowe – popularne i niedrogie

Wybór odpowiedniej wędki to podstawa udanego wyjazdu na ryby. Kiedyś wystarczył kij bambusowy do łowienia ryb, dziś mamy pełną gamę wędzideł różnych producentów, dlatego wybór tej odpowiedniej może przyprawić o zawrót głowy. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie teleskopowa wędka renomowanej firmy Jaxon, która gwarantuje wysoką jakość w przyzwoitej cenie.

Sprawdź jaką kamizelkę wędkarską dobrać do połów ryb!