Jaka przynęta na karpia 14113

Karp to zdecydowanie najbardziej popularna ryba w Polsce. Na terenie całego kraju można znaleźć wiele miejsc, w których złowimy tę rybę. I chociaż kojarzy się on nam przede wszystkim z Bożym Narodzeniem, znajduje on swoich zwolenników podczas innych pór roku. Jeśli jesteście ciekawi na co łowić karpia, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Na co bierze karp

Karp to ryba, która naturalnie nie występuje na terenie Polski, jednak co jakiś czas, zbiorniki wodne są nimi zarybiane. Co ciekawe, były one pierwszymi rybami hodowlanymi w Europie.

Chcąc złapać karpia na haczyk musimy odpowiednio się do tego przygotować. Oznacza to środki wabiące, które zachęcą rybę do podpłynięcia do naszej wędki. Za wabiki na karpia uważa się przynęty i zanętym odpowiadające upodobaniom tego gatunku.

Kulki proteinowe dla karpia.

Jakie przynęty na karpia

Większość wędkarzy uważa kukurydzę za najlepszą przynętę na karpia, ponieważ łatwo zawiesić je na włosie. Oprócz tego świetnie sprawdzą się również ziemniaki lub kulki proteinowe, które można znaleźć w sklepach internetowych, jeśli nie możemy przygotować ich samodzielnie w domu.

Jakie zanęty na karpia

Zanęty to pokarm, który dociążyć można żwirem, a następnie uformować je w kulki i wrzucić do wody. Warto pamiętać, że karpie najlepiej reagują na zanęty snużące z dodatkiem mleka w proszku. Oprócz tego zanęta dobrze współgra również z bułką tartą, mąką kukurydzianą lub czymś słodkim, takim jak – herbatniki, biszkopty, wanilia lub cynamon.

Kiedy łowić karpia

Odpowiednia przynęta i zanęta to nie wszystko, jeśli zależy nam na udanym połowie karpia. Oprócz tego dobrze zdawać sobie sprawę z tego kiedy ryba najchętniej bierze i wcale nie ma to związku z odpowiednią porą dnia. W przypadku karpia największą rolę odgrywa pora roku – lato. Wybierając się na połów decyduj się robić to raczej w cieplejsze miesiące, takie jak: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień.