Gdzie na ryby w Czechach 8459

Mimo, że Czechy nie posiadają dostępu do morza to czescy wędkarze nie narzekają na brak atrakcji na łowiskach. Duże europejskie rzeki mają swoje źródła w Czechach – chociażby Łaba. Na tego typu łowiskach można znaleźć wiele gatunków. Nie tylko drapieżnicy zamieszkują czeskie łowiska, ale również sumy czy karpie. Do najważniejszych rzek można zaliczyć:

  • Wełtawę,
  • Blanice,
  • Lužnice,
  • Malše.

Karta wędkarska

Jeśli wybieramy się do Czech aby łowić musimy zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebne nam będą odpowiednie dokumenty. Legalne wędkowanie będzie możliwe jedynie dla posiadaczy państwowej karty wędkarskiej oraz pozwolenia na konkretne łowisko. Gdzie i skąd uzyskać upoważnienie do łowienia? Odpowiedzialne za to są władze gminy lub miasta. W przypadku posiadania karty wędkarskiej obowiązującej na terenie Polski cała procedura jest zdecydowanie prostsza.

Zabierzmy ze sobą również paszport, ponieważ na jego podstawie urzędnik wyda stosowny dokument.

Rzeka Łaba

Jest to rzeka wypływająca ze szczytu w czeskiej części Karkonoszy. W jej górnej części znajduje się Labska Prehrada, która bardzo często wybierana jest jako łowisko. Pod taflą wody można spotkać tam pstrągi, tęczaki, okonie, a nawet lipienie. Najlepszą metodą połowu na tym terenie jest łowienie techniką muchową, ponieważ możemy podczas spływania w dół rozkoszować się również pięknymi widokami.