Gdzie na ryby – część 1. 7170

Na terenie Polski znajduje się wiele jezior, rzek i stawów. Oprócz tego dostęp do morza, a to wszystko sprawia, że wędkarze nie mogą narzekać na brak idealnego miejsca do połowu. Mimo, że wędkarze kochają swoją pasję, wielu z nich nie wie gdzie łowić, a przecież okazji do tego jest co nie miara. Wczasy, weekendowy wypad z rodziną, a nawet krótka przejażdżka rowerem może zaprowadzić nas do miejsc w naszym kraju, gdzie złowimy wspaniałe okazy.

Łowiska wędkarskie

  1. Zbiornik Rejów – utworzony na rzece Kamionce otoczony jest lasem. Rezerwuar jest długi i wąski, a na jego twardych kantach można spotkać wiele ryb. Przede wszystkim złowisz tam takie okazy jak okonie, szczupaki i sandacze. Oprócz tego spotkać tam można płocie, leszcze czy karpie. Co ważne na tym zbiorniku można łowić ze środków pływających.
  2. Jezioro Pluszne Małe – to jedno z najpiękniejszych jezior w okolicach Olsztynka. Wokół zalewu znajduje się kilka środków wypoczynkowych dlatego pasję wędkarską możesz połączyć z odpoczynkiem. Jest to również bardzo spokojne miejsce, gdzie zazwyczaj wpadniesz jedynie na miejscowych wędkarzy. Złowisz tam płocie oraz złociste krasnopióry, a nawet liny.
  3. Kanał Delfin w Szczecinie – wziął swoją nazwę od przystani żeglarskiej. Znajduje się ona na początku kanału, stąd nazwa akwenu. Nie jest to popularne łowisko, jednak można tam złowić wiele ryb. Możesz zasadzić się na tym łowisku na leszcze, karpie i płocie.

Polska obfituje w miejsca piękne i pełne ryb. Czasami wystarczy przejechać kilkanaście kilometrów, by znaleźć się w prawdziwym raju dla wędkarzy.