Jaką wybrać kamizelkę wędkarską? 295

Wędkarstwo to hobby, którego nie da się uprawiać bez odpowiedniego sprzętu. Zapaleni wędkarze powinni również w swoim zaopatrzeniu posiadać specjalistyczną odzież wędkarską, np. obuwie, czapkę, no i oczywiście kamizelkę. Kamizelka wędkarska jest niezwykle przydatna, ponieważ odpowiednio dobrana potrafi znacznie ułatwić życie wędkarzowi nad wodą. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając kamizelkę wędkarską?

Kamizelka wędkarka – niezwykle praktyczny element wyposażenia

Kamizelka wędkarska zalicza się do szerokiej gamy odzieży wędkarskiej i powinna być podstawowym elementem wyposażenia. Nie jest co prawda obowiązkowa, ale znacznie ułatwia życie każdemu wędkarzowi. Charakteryzuje ją przede wszystkim duża ilość niezwykle praktycznych kieszeni, które mają różną wielkość, a większość z nich jest zamykana, dlatego też są w stanie pomieścić wszystkie akcesoria, niezbędne wędkarzowi, takie jak chociażby: spławiki, haczyki czy kotwiczki. Posiada również karabińczyki, na których można zawiesić chociażby miarkę, nożyczki lub szczypce.

Kamizelka ta jest niezwykle praktyczny rozwiązaniem, ułatwiającym życie każdemu wędkarzowi, a przy tym jest na prawdę wygodna i można ją nosić o każdej porze roku.

Kamizelka wędkarska – zalety

Dzięki kamizelce wędkarskiej mamy zawsze wszystko poukładane, dzięki czemu wiemy, gdzie co jest. Są w niej kieszenie na telefon, na dokumenty i inne niezbędne rzeczy. Dobre kamizelki mają też przywieszki do zaczepiania przynęty spinningowej bądź sztucznych muszek, a więc jest to bardzo przydatna rzecz dla każdego wędkarza. Mają też duże kieszenie, w których bez problemu zmieszczą się pudełka spinningowe, saszetki z przyponami, śruciny, waga, miarka itd.

A zatem wśród zalet kamizelek wędkarskich należy wymienić:
• dużą ilość niezwykle praktycznych podczas wędkowania kieszeni – niektóre mają kieszenie nawet na plecach,
• karabińczyki na sprężynkach do zawieszania nożyczek, miarki itd.,
• łatwy, wygodny i szybki dostęp do przynęty i innych akcesoriów wędkarskich, które są posegregowane w kamizelce,
• bezpieczeństwo – warto wybrać kamizelkę nietonąca, które może w razie wypadku uratować nam życie,
• jest to bardzo wygodna odzież, wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar kamizelki,
• istnieje możliwość zdjęcia materiału na plecach, tak aby została sama siatka – jeśli jest nam za gorąco.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamizelki wędkarskiej?

Kamizelki wędkarskie generalnie dzielą się na:
• krótkie – najczęściej noszą muszkarze, którzy brodzą i spinningiści,
• średnie – gustują w nich spinningiści, spławikowcy itd., znacznie rzadziej muszkarze,
• długie – podobnie jak w przypadku średnich kamizelek, wybierają je spinningiści, spławikowy itd.

Wybierając kamizelkę wędkarską warto zwrócić uwagę na:

• ilość kieszeni – powinno ich być dużo, różnej wielkość, część powinna być zamykana, dobrze by było, gdyby były również karabińczyki,
• krój i wygląd – przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar (lepiej kupić troszkę większą, wówczas w zimne dni można coś pod nią dodatkowego włożyć), mają najczęściej kolor moro, po to aby łatwiej można było wtopić się w przybrzeżne szuwary,
• bezpieczeństwo – czy spełnia ona również funkcję kapoka.

Jaką zatem kupić kamizelkę wędkarską?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów kamizelek wędkarskich w różnych cenach, które na pierwszy rzut oka wcale znacznie się od siebie nie różnią. Jednak różnica między nimi jest i to znacząca. Zrobione są z różnych materiałów, mają inną ilość i wielkość kieszeni, różnią się nawet jakością i funkcjonalnością zamków. A to właśnie od tych cech zależy, jak długo kamizela ta będzie nam służyć.

Polularne renomowane firmy kamizelek

Jest wiele firm, które zajmują się produkcją odzieży wędkarskiej. Można tutaj wymienić chociażby: Dragon, Aquarius, Graff, Jaxon, York, Shimano, Rapala, Cormoran, Kokatat, Aquadesign.

Gdzie najlepiej kupić?

Najlepiej taką kamizelkę kupić w profesjonalnym sklepie wędkarskim, gdzie zawsze możemy liczyć na fachową pomoc sprzedawcy.

Podsumowanie

Największą zaletą kamizelki wędkarskiej jest możliwość poukładania i posegregowania wszystkich gadżetów wędkarskich, dzięki czemu będziemy mieli wszystko pod ręką. Jeśli wybierzemy kamizelkę trochę większą to będzie nam służył i latem, i zimą, gdy trzeba założyć pod nią grubsze ubranie. Dodatkowo może spełniać funkcję kapoka, da nam poczucie bezpieczeństwa, nawet podczas łowienia na łódce. Zwłaszcza jeśli nie potrafimy pływać.

Most Popular Topics

Editor Picks